1979 yılında uygulanan Tarım Reformları ile aynı yıl Cooperativa Cafetalera kuruldu. Kooperatif, El Salvador'un Kuzeydoğu köşesindeki Morazan Bölgesi’nde Honduras ile sınırda yer alıyor.

Kooperatif, 2000 yılından devletten ayrılarak özelleşti. Sonrasında artan ihracatlarından kar elde etmeye başladı. Artan sermaye ile okullar inşa ederek ve kahve toplama tesislerini geliştirerek topluluğa daha fazla yatırım yapılmasını sağladı.

Kooperatif, ihracat pazarını geliştirmek için çok uğraşıyor. Falcon, Honduras temsilcisi aracılığıyla San Carlos ile bir birliktelik kurarak kahvelerini ilk kez İngiltere'ye gönderme imkânı sundu. Bu heyecanlarını web sitelerinde de paylaştılar http://www.cafemorazan.com.sv/noticias/

Bu içeceğiniz kahve kooperatifin bu yılki hasadının en kaliteli partisidir. Kendi tadımcıları işlem tesisinden gelen her kahveyi değerlendirir. Notlandırmada, yeşil puanlama ve fincan skoruna göre karar verilir. Bu kahve SHG 84+ fincan puanı almıştır. Kooperatif 82-84 ve 80-82 puana sahip kahveleri ise ayrıca pazarlar.

300 üye çiftçisi ve 847 Manzanalı ile 1100 ila 1665 m arasındaki rakımlarda kahve yetiştiriyorlar. Türler çoğunlukla Bourbon, Pacas ve biraz da Caturra'dan oluşuyor.

Kahve El Salvador San Carlos
Üretici Çeşitli küçük üreticiler
Tür Bourbon, Pacas, Caturra
İşlem Yıkanmış
Rakım 1665 m
Bölge Morazan
Ülke El Salvador
Hasat 2017

Tadım Notları

Badem, sütlü çikolata, hafif narenciye

Teknikler