La Rivera çiftliğinin sahibi yeni nesil kahve üreticisi iki arkadaş, bir gün egzotik türleri kullanarak yüksek kalitede nitelikli kahve üretimine yoğunlaşabilecekleri bir çiftlik kurmaya karar verdi. Niyetleri nitelikli kahvenin Kolombiya'daki tüketimine insanları teşvik edip yerel kahve üreticilerine referans olabilmekti.

Bu kalite arayışında, Julio, kahve işleminin her bir değişkenini kontrol ederek ve fincandaki sonuçları ayrı ayrı değerlendirerek, işlemler arası tutarlılığı sağlamak için tam zamanlı bir q-grader* ile birlikte çalıştı. Ayrıca, kahvelerinin özelliklerini ve müşterinin ihtiyaçlarını daha iyi anlayabilmek için, Julio ve Andrés barista eğitimleri aldı. (*- eğitimli ve kalibre bir kahve tadımcısı)

Bugün La Rivera Çiftliği başarılı bir girişim olarak değerlendirilebilir. Bölgesindeki üreticilerin üzerinde de pozitif bir etkisi olmuştur. Çiftlikte 30 kişi tam zamanlı ve 50 kişi de yarı zamanlı olarak çalışıyor. Çalışan seçimlerini özellikle savunmasız yaşlılar ve bekâr anneler yönünde kullanıyorlar.
Barkod: 8681672011024

ÜreticiAndrés Quiceno
ÇiftlikLa Rivera
TürCaturra
İşlemGünkurusu (natural)
Rakım1750 m
BölgeRisaralda, Santa Rosa de Cabal
ÜlkeKolombiya
TedarikçiAmativo
Hasat2021
KavurmaFiltre

Tadım Notları

Üzüm kurusu, kakao, yaban mersini

Teknikler